Het vierde race weekend van het Belcar Skylimit Sprint Cup kampioenschap werd een schot in de roos voor Karl-Heinz Chandeck en Johan Lambregs. Ze wonnen elk hun klasse en scoorden een vierde en zesde plaats in beide races. Op deze manier vergroten ze hun leidersplaats in de tussenstand voor het algemene kampioenschap.

Met nog 4 wedstrijden te gaan uit 2 race weekends, zijn de kaarten iets duidelijker gelegd voor het algemene klassement. Chandeck-Lambregs gaan Jean-Paul Hulsebos voor met 13 punten voorsprong. Dat geldt ook voor de tussenstand in de sommige klassen onderling maar niet in klasse 6 waar de strijd nog open is tussen Michael De Rooy en Raf Beliën. 10 punten scheiden hen. In klasse 3 is dit slechts 3 punten tussen Ignace Van den Broeck en Davy Van Goethem. Vijftien punten verschil is er tussen Glenn Kerckhofs-Dirk Rombouts en Tom Vanderheyden in klasse 3.

43 Wagens namen de start van de eerste race, meteen het grootste aantal van het seizoen. Terug van enige tijd weggeweest, Bart Van Haeren nam meteen de leiding in klasse 6 met de Porsche 996 GT3 Cup. Michael de Rooy, Raf Beliën en Jan Von Kiedrowski volgden in eerste instantie nog, maar moesten daarna ronde na ronde de Porsche van Van Haeren laten gaan. Bart nam hierbij iets teveel risico en dook onder de normtijd wat hem niet alleen een penalty opleverde maar ook de overwinning kostte. Hij zou uiteindelijk als 9de geklasseerd worden. Winnaar werd Michael De Rooy met zijn snelle e92 BMW M3. Raf Beliën volgde op 23 seconden en Jan Von Kiedrowski nam de derde plaats met zijn e46 BMW M3.

In race 2 maakte Bart een zelfde start en nam leiding vanaf de eerste bocht. Hij reed netjes binnen de normtijden en behaalde een verdiende overwinning voor Michael De Rooy en Raf Beliën.
Klasse 5 werd gedomineerd door leiders in de tussenstand van het algemene kampioenschap Johan Lambregs en Karl-Heinz Chandeck. Ze waren met de zwarte e92 BMW M3 een maat te sterk voor hun klasse concurrentie en wonnen elk hun klasse in beide races. Bert Van Gansen mag ook op een geslaagd weekend terug kijken. Hij behaalde met zijn Mini JCW 2x het podium met een derde plaats na Kevin de Regt in de eerste race en een tweede plaats in de tweede race voor Peter Pauls met de Opel Astra TCR.

Jean-Paul Hulsebos doet net als Lambregs en Chandeck een uitstekende zaak in het kampioenschap. Hij won de klasse 4 met zijn BMW 325i beide races voor landgenoot Jan-Jaap Van Dalen in de luidruchtige e46 BMW WTCC M3. Laurens Cloots en David Vyncke pikten elk een derde plaats mee.

Klasse 3 werd wederom het toneel van stevige strijd tussen de vaste waarden van het kampioenschap en enkele terug- en nieuwkomers. Ignace Van Den Broeck behaalde een mooie overwinning in de eerste race. Met de Renault Clio Cup ging hij de Suzuki Swift Cup van Davy Van Goethem en Michiel Screurs met de VW Golf GTi vooraf. Race 2 zag -terug van weggeweest- Kenny De Cock de zege nemen met zijn vertrouwde e90 BMW 325. Arno de Bruijn redde met de Toyota Yaris GR zijn weekend met een uitstekende tweede plaats na een rampzalige eerste race. Davy Van Goethem pakte nog eens een podiumplaats en kostbare punten voor het kampioenschap.

Drama in Klasse 2 waar Tom Vanderheyden tijdens de kwalificaties in de problemen kwam door een kapotte versnellingsbak. Een nachtelijke rit naar het Noord Nederlandse Zwolle voor wisselstukken, bracht Tom alsnog op miraculeuze wijze aan de start van de eerste wedstrijd. Maar het mocht niet baten, de pechduivel sloeg weer toe en dwong de Ford Fiesta tot definitieve opgave. Fiere papa Jo Lammens zag hoe dochter Ines de open kans op een mooie overwinning niet liet liggen. Ze finishte op een haar van een sterke rijdende Rob Reynders met de Peugeot 206 GTi die vervolgens op een haar gevolgd werd door Glenn Kerckhofs met de diesel BMW 123d. Deze laatste deed in race 2 nog 2 plaatsen beter en pakte een verdiende overwinning. Na de pech in Spa smaakten de 2 podiumplaatsen in Zolder erg zoet. Sven Leynen en Jo Lammens maakten met hun BMW’s het podium in klasse 2 compleet.

Klasse 1 werd een gemengd weekend voor klasse leider Emre Kahraman. De Opel Kadett rijder won de eerste race voor de BMW 318Ti Compact Allard Gooshouwer en Glenn Verhulst met de VW Golf IV.
Kahraman reed de tweede race echter niet uit door pech. Een afgebroken linker voorwiel aan de populaire Kadett dwong hem tot opgave waardoor hij kostbare punten verloor voor het kampioenschap. Zijn opgave liet Glenn Verhulst toe de overwinning naar huis te nemen. Hij haalde het nipt voor Allard Gooshouwer. Laura Strackx nam de laatste podiumplaats voor haar rekening in haar BMW e46.
Wil jij ons magazine ook lezen? Meld je dan aan via “bestellen” op onze website: www.start84.nl
























