Dennis Rostek leider, ondanks snelle start van Ben van de Laar

Met twee snelste tijden was Ben van de Laar de beste performer van de openingsronde in de GTC Rally, maar met een prima snelste tijd op de eerste proef nam Dennis Rostek de leiding. De Duitser voert het klassement aan voor Michiel Becx, Ben van de Laar en Jim Van den Heuvel, de snelste niet-Skoda-rijder.


“Ik vind deze rally echt geweldig! De proef langs de VIP-tent en door Achtmaal is geweldig. Vorig jaar kwam ik hier zonder verwachtingen en won ik de rally. Deze keer heb ik zeker geen risico’s genomen, want ik rij gecontroleerd in functie van het kampioenschap, maar toch staan we aan de leiding. Het parcours ligt me gewoon,” lachte Dennis Rostek.

Michiel Becx staat tweede op 1″9 bij zijn debuut met een Škoda Fabia RS. “Het is haast niet te geloven hoe groot het verschil is met de Fiesta. Deze auto is zo stabiel en heeft zoveel laterale grip. De limiet ligt nog veel verder dan ik dacht,” vertelde Michiel Becx. Ben van de Laar, trots op twee snelste tijden, staat knap op de derde plaats in zijn tweede rally met de Skoda. Jim van den Heuvel is niet tevreden met de vierde plaats. “We staan op 7″4 op de vierde plaats. Dat is niet voldoende. We gaan wel wat aanpassen aan de afstellingen,” aldus Jim.

Yannick Vrielink is met zijn Škoda Fabia Rally2 Evo vijfde op 10″. Een voorzichtige start, maar Vrielink wil het tempo niet te snel verhogen. “Het verschil met Rostek is te groot om meteen dicht te rijden. Ik denk niet dat we dat dit weekend moeten proberen. We gaan ons eigen ritme rijden en hopen de wedstrijd goed af te sluiten,” aldus Vrielink. 

Kevin van Deijne is zesde, met een Skoda die niet naar zijn zin afgesteld staat. Bjorn Satorius is best tevreden over zijn openingsronde na een lange inactiviteit. De Duitser hoopt snel aan te pikken bij de kopgroep om nog een gooi te doen naar het podium. De Hyundai-rijders Stig Andervang en Martin van Iersel maakten beiden een foutje. Andervang reed op een big bag in Achtmaal, een proef waar hij vorig jaar ook in de fout ging. Van Iersel knalde op dezelfde proef tegen een hek vlak voor de VIP-tent. Joep Luth sluit de Top 10 af in hun spoor. 


Bij Ingo ten Vregelaar plooide de uitlaat bij een schuiver op de Hel, waardoor de bemanning heel wat rook in de cockpit kreeg. De Hyundai-rijder was te fel aangeslagen om de wedstrijd verder te zetten en gooide de handdoek in de ring. Stan Pex verloor op de tweede proef anderhalve minuut door een lekke band, waardoor hij pas op de 15de plaats volgt. 
In klasse RC3 is Jeroen Klein Kromhof de snelste starter, voor René Jeths, nadat Willem Wouter Overbeek een zandzak raakte op de openingsproef in Rijsbergen. 

Wil jij ons magazine ook lezen? Meld je dan aan via “bestellen” op onze website: www.start84.nl

Lees meer

11 juli 2025